Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze LXXXI

108 142  
477   67  
W dzisiejszym odcinku zobaczycie jedno z mniej znanych zdjęć Robina Williamsa, jak fotografowie zemścili się na Isabelle Adjani oraz jak wyglądała publiczność na koncercie w Jerozolimie w 1990 roku.

#1. Pracownica Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie przyczesuje wąsy figurze woskowej Adolfa Hitlera, 1938 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Victoria Woodhull to jedna z pierwszych amerykańskich działaczek ruchu feministycznego. W 1872 roku z ramienia Partii Równych Praw (ang. Equal Rights Party) jako pierwsza kobieta kandydowała na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Norweska pisarka Inger Hagerup ze swoim kotem i maszyną do pisania, rok 1958.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Irlandzka wokalistka Sinead O'Connor podarła zdjęcie papieża Jana Pawła II w programie Saturday Night Live. O'Connor zniszczyła fotografię zwierzchnika Kościoła na znak protestu przeciwko tuszowaniu przez Watykan przypadków molestowania dzieci przez księży w Irlandii. Nowy Jork, 1992 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Oficerowie Brytyjskiej Marynarki Wojennej pełnią wartę przed trumną Sir Winstona Churchilla w Westminster Hall, tuż przed pogrzebem byłego premiera Wielkiej Brytanii. Churchill zmarł 24 stycznia 1965 roku, w wieku 90 lat, w wyniku udaru mózgu. Został pochowany z pełnymi honorami 30 stycznia.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Daniel Sorine sfotografował przypadkowo dwóch mimów występujących w 1974 roku w Central Parku w Nowym Jorku. 35 lat później, przeglądając stare fotografie, zorientował się, że jednym z artystów jest Robin Williams.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Jacques Cousteau wchodzący do swojej łodzi podwodnej „Calypso”. Nowy Jork, 1959 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Bojkot francuskiej aktorki Isabelle Adjani w 1983 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Kliknij i zobacz więcej!

Francuska aktorka Isabelle Adjani nie stawiła się na tradycyjnej sesji zdjęciowej, co spowodowało wściekłość fotografów. W odwecie fotografowie postanowili zbojkotować przejście aktorki po czerwonym dywanie, odwracając się do niej plecami i opuszczając swoje aparaty.

#9. Daniel Olbrychski pociął w Zachęcie "szablą Kmicica" zdjęcia aktorów w mundurach nazistów, Warszawa, 17 listopada 2000 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Ecaterina Teodoroiu, Rumunka, która walczyła na frontach I wojny światowej. Początkowo brała udział w konflikcie jako pielęgniarka, po karabin sięgnęła już w trakcie wojny. Została zabita serią z karabinu maszynowego w 1917 roku. Zdjęcie zostało zrobione w 1916 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Policjant pieczołowicie ogląda lustro na miejscu zbrodni Arthura Flegenheimera (Dutcha Schultza), jednego z członków mafii działającej w czasach prohibicji. Newark, New Jersey, 1935 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Skrzypek Isaac Stern występuje w Jerozolimie podczas ataku rakietowego armii izraelskiej w czasie trwania wojny w Zatoce Perskiej. Część widzów ma na twarzy maski gazowe.
Fotografia wykonana w 1991 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#13. James Dean pozuje w trumnie w zakładzie pogrzebowym, siedem miesięcy przed śmiercią. Fotografia wykonana przez Dennisa Stocka w Fairmount, w stanie Indiana, w 1955 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Policja z Los Angeles "ściga" O.J. Simpsona na autostradzie międzystanowej nr 405. 17 czerwca 1994 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Ostatnie zdjęcie legendarnej pielęgniarki Florence Nightingale. Na zdjęciu 90-letnia Florence w swojej sypialni w Londynie, 1910 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#16. Romeo i Julia z Sarajewa - Admira Ismić i Boško Bato Brkić, zginęli dnia 18 maja 1993 r. podczas próby ucieczki z oblężonego Sarajewa.

Kliknij i zobacz więcej!


#17. David B. Miller przemienia Roberta Englunda w postać Freddiego Krugera z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów", 1983 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#18. Pierwszy telefon komórkowy Angeli Merkel, ok. 1992 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#19. Lincz na bezdomnym Murzynie, Rubinie Stacym, lipiec 1935 r.

Kliknij i zobacz więcej!

19 lipca 1935, bezdomny Afroamerykanin Rubin Stacy pukał od drzwi do drzwi osiedla, gdzie zamieszkiwali biali obywatele i prosił o jedzenie. Po skargach mieszkańców został zatrzymany i osadzony w areszcie. Podburzony tłum odbił Stacy'ego z celi i dokonał na nim linczu, przy biernej postawie pracowników służby porządkowej. Mimo iż twarze zabójców widać na zdjęciach, nikt nigdy ich nie oskarżył, nie było żadnego procesu.

#20. Andrzej Gołota uderzający poniżej pasa Riddicka Bowie podczas walki bokserskiej w nowojorskiej Madison Square Garden, 1996 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Tutaj znajdziesz wszystkie poprzednie części wydarzeń "Zatrzymanych w kadrze"
3

Oglądany: 108142x | Komentarzy: 67 | Okejek: 477 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.04

26.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało