Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Fotoamatorzy
Klub otwarty
by netis


Założony: 2009-09-25 15:20:08
Ostatnia aktywność: 2022-02-10 13:15:34
Postów na forum: 109
132 członków
Oglądany: 14594x

Zdjęcia makro

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
netis - Superbojownik · przed dinozaurami


Mam zapytanie czysto techniczne do osób, które bawią się w zdjęcia makro.
Czy stosowanie pierścieni pośrednich ma jakikolwiek sens ?
Wiem że to zmniejsza ilość światła i wiem też że to bardzo tania alternatywa dla typowych obiektywów makro.

Czy ktoś może posiada takowe pierścienie lub bawił się takimi i może coś więcej na ten temat powiedzieć ?

Do tej pory stosuję soczewki x1 x2 x4 x10 ale strasznie rozmazuje fotki zwłaszcza na brzegach. Raynox kosztuje coś koło 300 PLN

Czekam na sugestie, opinie lub porady ...



PS. Szkieuka powiększające są fajne ale dla zdjęć abstrakcyjnych
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
krystosiak - Superbojownik | GG: 1538248 · przed dinozaurami
witam
kiedys jak mialem minolteA200 bawilem sie soczewkami ale jakos mi to nie podpasowalo teraz mam soniaczka alfe 100 i 550 mam do tego 100/2.8makro i to jest to czego szukalem polecam to szklo ew soligorka 100 swiatlo chyba 4 wczesniejsze fotki moje sa wlasnie tym szkilkiem robione posiadam tez pierscionki ale w sumie uzywalem je z 4 razy ta fotka z kompletem byla robiona


P1110741

soligorka mozna trafic na allegro za 400zl
jak chcesz pogadac to zapraszam na gg 1538248
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2009-11-19 15:24:03
Drzazga_Man
Drzazga_Man - Superbojownik · przed dinozaurami
Raynox 300zł? Nowy raynox dcr-250 kosztuje w okolicach 200zł. Od niedawna używam i jestem maksymalnie zadowolony.
TKG
TKG - Superbojownik · przed dinozaurami
Zdecydowanie obiektyw da Ci lepszą jakość niż soczewki, pierścienie i inne bajery

Pzdr

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.