Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Fotoamatorzy
Klub otwarty
by netis


Założony: 2009-09-25 15:20:08
Ostatnia aktywność: 2022-02-10 13:15:34
Postów na forum: 109
132 członków
Oglądany: 14597x

XXI wiek kontra technika lat 80/90 ...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
netis - Superbojownik · przed dinozaurami
Mam dość nietypowe pytanie odnośnie obiektywów.
Mam Olka E500 z mocowaniem 4/3. Jest cała masa szkiełek ale ceny od 1500 pln zabijają.
Istnieją oczywiście adaptery z 4/3 na:
- M42
- OM

Czy ktoś stosował takowe rozwiązania do manualnych obiektywów z popularnych lustrzanek analogowych ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ?
Ja wiem że pozostaje tylko manual - z tym dam sobie radę, jednak z wyborem szkiełka mam zajebiaszczy problem.
Pomoże ktoś ?

Zastosowanie - portrety, makro, widoki (im szerszy tym lepszy)
Warunek główny - cena

chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach


pozdro ...
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Zither - Superbojownik · przed dinozaurami
Witam.
Opóźnienie w klubie mam niesamowite, ale nic to.

Nie mam (jeszcze) doświadczeń z obiektywem na m42, ale poza tym, że będziesz musiał ręcznie ustawiać ostrość nie spotkałem się z wieloma problemami. Z tego co wiem, można nawet zakupić przejściówkę informującą o momencie gdy się ustawiło odpowiednio ostrość. Z takich obiektywów na pewno mogę polecić zenita lub heliosa - one są po prostu wieczne.

Mogę natomiast Ci polecić przeszukiwanie allegro pod kątem starych obiektywów, ale pasujących do Twojej puszki. Mnie się udało dostać do nikosia stary obiektyw sigmy, za 300 złych, fakt jest może ciemny, bo f 3,8/4,5, ale za to możliwości puszki i zakres ogniskowych 28-135 plus makro całkowicie to rekompensują.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.